تبلیغات
منجی گرایی - شش. منجی های آمریکایی
» موعودباوری در آیین یهود 3
» موعودباوری در آیین یهود 2
» منجی گرایی در آیین مسیحیت
» موعودباوری در آیین یهود
» منجی در آیین زرتشت 2
» منجی در آیین زرتشت
» پیشینه بحث منجی گرایی
» بسم الله الرحمن الرحیم
» یک. انتظار منجی در سینما
» دو. منجی با ویژگی‌های رفتاری معمولی
» ادامه‌ی دو. منجی با ویژگی‌های رفتاری معمولی
» ادامه‌ی دو. منجی با ویژگی‌های رفتاری معمولی
» ادامه‌ی دو. منجی با ویژگی‌های رفتاری معمولی
» سه. منجی دارای توانایی ویژه
» ادامه‌ی سه. منجی دارای توانایی ویژه ) الف. منجی دانشمند
» ادامه‌ی سه. منجی دارای توانایی ویژه) ب. منجی جادوگر
» ادامه‌ی سه. منجی دارای توانایی ویژه ) ج. منجی تحت تعالیم ذن
» چهار. اَبَرمنجی
» ادامه‌ی چهار. اَبَرمنجی
» پنج. منجی غیرانسان
» شش. منجی های آمریکایی
» خوش آمد گویی
» هفت. منجی فاسد
» هشت. منجی اتفاقی
» نُه. راه نجات در میان نیست
» پی‌نوشت‌ها
» ادامه‌ی دو. منجی با ویژگی‌های رفتاری معمولی
» ادامه‌ی دو. منجی با ویژگی‌های رفتاری معمولی
» ادامه‌ی دو. منجی با ویژگی‌های رفتاری معمولی
» ادامه‌ی دو. منجی با ویژگی‌های رفتاری معمولی
 منجی گرایی
درباره ما
دارای بیش‌ترین مدعی انتظار در دنیا و او همچنان
در انتظار 313 نفر منتظر
شرمنده‌ام آقا جان

**********************

هر وقت دانش آموزان سر کلاس حاضر باشند
معلم خواهد آمد...

**********************
:-) نظر یادتون نره و لطفا در نظر سنجی شرکت کنین :-)
نویسندگان
پیوندهای روزانه
آماروبلاگ
» کل بازدید :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» تعداد نویسندگان :
» تعداد کل پست ها :
» آخرین بازدید :
» آخرین بروز رسانی :
دیگر امکانات
پیوندهای وبگاه
آرشیو مطالب
موضوعات مطالب
ابر برچسب‌ها
نظرسنجی
آیا این وبلاگ مورد پسند شما واقع شده است؟


شش. منجی های آمریکایی
+ نویسنده منتظر منجی در 03:15 ب.ظ | نظرات()

شش. منجی های آمریکایی

مقدمه*¬ در بسیاری از فیلم‌ها منجی‌های آخرالزمانی به طور مشخص، آمریکایی هستند. ممکن است واقعه‌ی یک فیلم در آمریکا رخ دهد و به تبع محل حادثه، اولین مقابله کنندگان با آن آمریکایی باشند؛ ولی آن چه در این بخش مراد است صورت دیگری دارد. در این فیلم‌ها واقعه از هر کجا که شروع شود یا حتی اگر واقعه‌ای برای تمام جهان باشد، باز هم مغز متفکر نجات و افرادی که برای نجات اقدام می‌کنند، امریکایی اند و معمولاً رئیس جمهور آمریکا رهبر گروه نجات است. *

در فیلم «رمز امگا» ارتش آمریکا مقابل ارتشی از انسان‌های شرور ایستادگی می‌کنند. آن‌ها به رهبری دجال زمانه در مکانی واقع در اورشلیم علیه انسانیت صف‌آرایی کرده‌اند. ارتش برای نبرد با آن‌ها می‌رود و سرانجام ارتش آمریکا در بخش پایانی فیلم با معجزه‌ی الهی پیروز می‌شود. رئیس جمهور آمریکا در این فیلم شخصاً وارد ماجرا و زخمی هم می‌شود.

در فیلم «آرماگدون» شهاب سنگی غول‌پیکر به سمت زمین می‌آید. گروه نجات عده‌ای از حفارها و فضانوردان آمریکایی‌اند. آن‌ها برای رفع این خطر به آسمان می‌روند. در جای جای فیلم، هنگام مأموریت نجات، پرچم آمریکا دیده می‌شود و رئیس جمهور آمریکا برای تمام مردم جهان درباره این واقعه صحبت می‌کند. او تمام کارهای سیاسی و علمی کشورش را عاملی برای مجهز شدن آمریکا می‌داند و حتی جنگ‌های آمریکا را در نقاط مختلف دنیا در تجهیز این کشور برای مقابله با رخداد آخرالزمانی مؤثر می‌داند. روشن است که فیلم با دست مایه‌ی آخرالزمانی به دنبال توجیه سیاسی جنگ‌های برون مرزی آمریکا نیز است.

در فیلم «مریخ حمله می‌کند!» یک نوجوان آمریکایی با کمک مادربزرگش راه نابودی موجودات فضایی را کشف می‌کند و به جنگ آن‌ها می‌روند.

در مجموعه فیلم‌های «نابودگر» پس از شورش ماشین‌ها علیه انسان‌ها و بروز تلفات انسانی، اولین فردی که به عنوان رهبر مقاومت علیه ماشین‌ها اعلام موجودیت می‌کند، جوانی آمریکایی است که همراه با همسرش آینده‌ی جنگ را به سمت جدید سوق می‌دهند. در قسمت چهارم، می‌بینم این فرد رهبر تمام ارتش‌های جهان و کشورها است و به پیروزی‌هایی نیز رسیده است.

در فیلم «شاگرد جادوگر» شخصیت اصلی به دنبال فردی است که به عنوان نسل آینده‌ی «جادوگر مرلین» می‌تواند مقابل جادوگر پلید بایستد و جهان و انسان‌ها را نجات دهد. این شخصیت در سال‌های متمادی جست‌و‌جوی فراوانی می‌کند، به فرهنگ‌ها و ملل مختلف سر می‌زند و نوجوانانی را که ممکن است وارث مرلین باشند، آزمایش می‌کند؛ ولی به نتیجه نمی‌رسد، تا این که این نوجوان را در آمریکا پیدا می‌کند. این نوجوان آمریکایی، همان وارث مرلین است که تحت آموزش جادوگری قرار میگیرد و با جادوگر پلید مبارزه می‌کند.

در فیلم «وقتی دنیاها با هم تصادف می‌کنند» آمریکا مسئله برخورد ستاره به زمین را کشف می‌کند و برای نجات نسل بشر سفینه‌ای می‌سازد، تا بخشی از انسان‌ها را به سیاره‌ای دیگر انتقال دهد. در فیلم «2012» آمریکا اولین کشوری است که در سال 2009 م درمی‌یابد دنیا در سال 2012 م به پایان نزدیک می‌شود و طرحی برای نجات نسل بشر با ساختن کشتی‌های عظیم و مقاومی با نام «آرک» می‌ریزد. این کار با کمک نیروی سخت‌افزاری چین و سرمایه‌ی ثروتمندانِ جهان، عملی می‌شود.
در این کشتی‌های بزرگ، همچون کشتی حضرت نوح علیه‌السلام از تمام نسل‌های بشری و موجودات زنده سوار می‌شوند تا پس از پایین آمدن آب، حیات در کره‌ی خاکی ادامه یابد.

در فیلم «بیست و هفتمین روز» کپسول‌های انفجاری در دست ملیت‌های مختلف جهان وجود دارد؛ ولی جوان آمریکایی با راهنمایی‌های خود، مانع ایجاد فاجعه و انفجار می‌شود و به علت هدایت او انسان‌ها از آزمون سربلند بیرون می‌آیند و به این ترتیب نسل بشر نجات می‌یابد.

در فیلم «سفر به قعر دریا» دانشمندی آمریکایی با زیردریایی اتمی خود، آتش را مهار می‌کند و زمین را نجات می‌دهد.

در فیلم «روز استقلال» دانشمند آمریکایی، خلبان‌های آمریکایی، رئیس جمهور آمریکا و سازمان‌های آمریکایی، راه نابودی سفینه‌های فضایی و شکست آنان را کشف می‌کنند و به سراسر دنیا مخابره می‌کنند.

در فیلم «تا پایان جهان» ماهواره‌ی اتمی که از کنترل خارج شده، به دست دولت امریکا منفجر می‌شود و جهان نجات می‌یابد.

در انیمیشن «تایتان ای. ئی» گروه دانشمندان آمریکایی که از حمله‌ی موجودات فضایی در امان مانده‌اند، راه‌حل شکست مهاجمان را پیدا کرده و انسان‌های باقی مانده را نجات میدهند.

در فیلم «قلمرو ممنوعه» برای نجات سرزمین و انسان‌های چین باستان، فردی نیاز است که عصای جادویی او را انتخاب می‌کند. این انتخاب در دوران معاصر آمریکا رخ می‌دهد و جوانی آمریکایی که عاشق کانگ‌فو است منجی سرزمین‌های باستان و انسان‌ها می‌شود.

در فیلم «قعر اقیانوس» موجودات آبی که قصد نابودی جهان را دارند، به خاطر یک قهرمان آمریکایی و عشقش به معشوقه‌اش، زمین را میبخشند و به انسان‌ها مهلت دوباره می‌دهند.

در فیلم «برخورد شدید» برای نجات نسل بشر در مقابل برخورد ستاره‌ی دنباله‌دار، آمریکا و رئیس جمهورِ سیاه پوستش طرحی برای نجات هشت‌هزار نفر از مهلکه و ایجاد تداوم نسل بشر ایجاد می‌کنند.

نتیجه گیری*  ¬این فیلم‌ها با نگرش موجود در سیاست‌مداران آمریکایی و احساس سلطنت بر جهانِ آن‌ها کاملاً مطابقت دارد و جای شگفتی نیست. شاید کسی در این‌جا بگوید اگر کشورهای دیگر هم می‌توانستند چنین فیلم‌هایی تولید کنند، حتماً فردی از کشورشان را منجی قرار می‌دادند؛ اما باید بدانیم که تمام این فیلم‌ها را فقط آمریکایی‌ها و متأسفانه برتردانستن غرب، به ویژه آمریکا در مقایسه با کشورهای دیگر در بسیاری از فیلم‌ها به تدریج به شاخصه‌ی جدانشدنی سینمای نجات، تبدیل شدهاست.*برچسب‌ها: آمریکایی ،مریخ حمله میکند ،آرماگدون ،رمز امگا ،
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ و متعلق به مدیر آن می باشد و کپی برداری از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است...